Program for 17. mai i Vestre Toten kommune

Innhold

17. mai i Vestre Toten kommune. Illustrasjon: Google

Raufoss

07:00 Salutt.

07:00 Musikk i gatene.

  • Raufoss skolekorps: Lundersveg, Idrettsvegen, Sagvollvegen, Stadionløkka, Veltmanåveggen, Nysethvegen, Øvre Tollerudveg, Tollerudbakken, Nedre Tollerudveg, Bassengvegen, Nysethvegen, Fyrverkeriset kulturhus.
  • Raufoss Musikkorps: Framstadbakken, Skogsrudsvingen, Vestbyvegen, Skogsrudsvingen, Framstadbakken, Grimsrudvegen, Harervegen, Mårvegen, Grimsrudvegen, Sev. Olsens veg, Østvollvegen til Nytorget.

09:00 Minnestund v/bautaen i Minneparken.

  • Kransnedlegging v/Tonje Bergum Jahr.
  • Raufoss Musikkorps og Raufoss mannskor.

09:45 Samling til barnetoget på gamle Raufoss skole.

10:00 Vestre Toten pensjonistsenter åpner.

  • Avgang barnetoget fra gamle Raufoss skole.
  • Rute: Kirkevegen, Nysethvegen, Storgata, Øverbyvegen, Knut Hamsundsveg, Sev. Olsensveg, Løvåsbakken, Storgata, Sagvollvegen, Kirkevegen.

11:00 Gudstjeneste Raufoss kirke.

11:45 - 14:00 Fest i sentrum (Nytorvet)

Leker, åpen kiosk (Ta gjerne med egen stol)

12:00 April Sønsteby synger.

12:15 Kor fra 5. trinn på Raufoss skole.

12:30 Biffen og Streken spiller.

13:15 Taler for dagen, 7. trinn Raufoss skole.

13:30 Raufoss musikkorps spiller på Nytorvet.

14:00 Biffen og Streken spiller.

  • (Underholdning og konsert flyttes til Fyrverkeriet kulturhus ved dårlig vær)

14:30 Fotballkamp, Russen og Brannvesenet.

16:00 Borgertog.

  • Rute: Rundkjøring v/ UnoX, Storgata, Sagvollvegen, Kirkevegen, Rådhuset.
  • Tale for dagen v/ Hege Eriksen.
  • Russetale v/ russepresiden Sander Evenrud Kildal.

22:00 Fyrverkerikonsert m/Vestoppland kammerkor i Raufoss kirke.

23:30 Fyrverkeri fra Minneparken.

Ihle

09:30 – 12:00 Se program for Bøverbru.

13:00 Familiefest på Ihle skole m/leker og utstilling.

13:00 Tale for dagen, v/FAU leder og 7. klasse Ihle skole.

13:15 En hyllest ti Ihle skole v/Bjørn Iversen.

13:30 Bøverbru Musikkforening spiller.

Bøverbru

07:00 Bøverbru Musikkforening spiller i Smågarda, Øverseth, Glæserud .

08:00 Flaggheising på Heksum, Bøverbru Musikkforening spiller.

  • Flaggheising Bøverbru skole.

09:30 Samling til barnetoget på skoleplassen.

09:50 Tale for dagen, 7.trinn Bøverbru skole.

10:00 Barnetoget fra skolen til Aas kirke.

10:45 Kransnedlegging Aas kirke v/Kjetil Sangnes, Bøverbru Musikkforening og Bøverbru/ Eina skolekorps spiller.

11:00 Gudstjeneste Aas kirke, Bøverbru Musikkforening spiller.

12:00 Familiefest på Bøverbru skole m/leker.

  • Vestre Toten Sanitetsforening åpner på Helsehuset.

12:15 Bøverbru Musikkforening spiller på Steffensrud.

13:30 Underholdning v/elever i gymsalen på Bøverbru skole.

Reinsvoll

07:40 Reinsvoll skolekorps spiller: Nordset til Nedre Drager.

09:25 Reinsvoll skolekorps spiller Kysethenga til Torvtunet.

10:45 Oppstilling til barnetoget på Reinsvoll skole.

11:00 Avmarsj barnetoget.

  • Frøsakervegen, Svein Erik Strandliesveg, Lundheimvegen, Sentrumsgata, Svein Erik Strandliesveg, Frøsakervegen

11:45 Reinsvoll skolekorps spiller nasjonalsangen ved ankomst barneskolen.

  • Åpen kafè, lynlotteri, leker.

13:00 Reinsvoll skole – underholdning og tale for dagen.

Eina

06:00 Eina musikkforening spiller i Eina sentrum og langs Einastranda.

08:00 Flaggheising på Blåkors m/Eina Musikkforening.

08:45 Folketog fra Tollefsrud til kirka.

09:30 Kransenedlegging v/Aage Midtbu.

  • Gudstjeneste Eina kirke.

11:30 Barnetog fra Eina Grendehus, Storgata, Mathias Bliliesveg, Sundskogvegen, Storgata og Rv4 til Thune skole.

13:00 Familiefest på Thune skole.

Program i PDF


Publisert: 09.05.2017 09:41
Sist endret: 09.05.2017 09:41