Dekorativt bilde
Fyrverkeriet Bibliotek

Norges første littleBits oppfinnerklubb!

Innhold

Fyrverkeriet bibliotek starter norges første LittleBits Inventor Club på Verkstedet. Derfor blir det mye littelBits ut januar! Vi kommer til å ha to samlinger i uka som dreier seg om littleBits; hvordan man kan koble littleBits til andre festlige ting som Strawbees og Arduino, og hvordan man kan lære seg koding med littleBits. Samlingene blir på mandager og torsdager.

I og med at det blir mange littleBits samlinger, har vi mulighet til å bygge større prosjekt over flere uker. Hva med ei bru som kan heves og senkes, et pariserhjul eller en tegnerobot? Eller noe helt annet som vi ikke har tenkt på før!

Vi håper mange har lyst til å bli med i klubben vår! Du kan melde deg inn her: http://littlebits.cc/inventor-clubs/verkstedet-littlebits-inventor-club. Det er selvsagt helt gratis :) Vil også oppfordre voksne til å melde seg inn. Vi tar gjerne imot tips, triks og ønsker. Del gjerne nettsider eller videoer du tror kan være nyttige for klubben.

For å bli med på samlingene må man være over 8 år eller ha med seg en voksen. 

Første samling blir mandag 15. januar kl 17-19.

Velkommen!


Publisert: 05.01.2018 13:59
Sist endret: 05.01.2018 13:59