Bli Velreist og vinn premier!

Vi inviterer alle som bor i Vestre Toten til en fem ukers utfordring om å ta aktive og grønne reisevalg. Vi kaller den Velreist-utfordringen! 🚴‍♀️🚌🚶‍♀️

I løpet av disse ukene kan du samle poeng og stikke av med SKIKKELIG fine premier. Startskuddet går 12. mai.

Slik blir du med

Utfordringen foregår i en app som heter Kobla. Den sporer alle reisene dine helt automatisk mens mobilen ligger i lomma eller veska.

6. mai 2025 legger vi ut en lenke til appen akkurat her, som sender deg inn i Velreist-utfordringen vår .

Det går an å finne appen på egenhånd før 6. mai, men du får ikke tilgang til utfordringen vår før det.

Hvordan fungerer det?

I Velreist-utfordringen konkurrer du med deg selv og andre innbyggere, og vinner premier med poengene dine. Du får poeng hver gang du tar et aktivt eller grønne reisevalg, for eksempel ved å gå, ta buss eller sykle.

Du kan også samle bonuspoeng. Reis grønt i morgentrafikken og dårlig vær, eller delta i utfordringer i appen.

Det er ikke nødvendigvis de som reiser mest som får flest poeng. 

Vinn premier hver uke!

Hver mandag trekker vi fem heldige ukesvinnere fra Vestre Toten. Vinnerne får beskjed i appen.

Alle som har samlet over 500 poeng totalt i løpet av uka, vil være med i trekningen av:

  • Periodebillett Innlandstrafikk
  • Totenbadet (2 billetter voksen/barn)
  • Kinobilletter Gjøvik Kino (2 voksne) (Uke 20 og 22)
  • Gjøvik klatrepark (Uke 21 og 23)

Alle som har fått over 1000 poeng totalt i løpet av uka, vil hver mandag være med i trekning av:

  • Billetter Raufossrevyen (2 stk.)
  • Dagspass Sommerfestivalen 2830, fredag

Etter finaleuka

Etter finaleuka (uke 24) vil det trekkes 3 heldige vinnere blant de med over 5000 poeng fra alle registrerte reiser i hele kampanjeperioden: 

  • Gavekort på Totenbadet á kr. 3300,-

Nye utfordringer hver uke

  • Uke 1: Startskudd i Kobla-appen 12. mai. Alle aktive og grønne reisevalg teller.
  • Uke 2: Sykkel-utfordring.
  • Uke 3: Gå-utfordring.
  • Uke 4: Buss-utfordring.
  • Uke 5: Finaleuke!

Etter finaleuka er vårkampanjen over, men fortvil ikke. Det blir ny runde til høsten🤩

Samarbeidsprosjekt

Velreist-utfordringen er et samarbeid mellom kommunene Gjøvik, Østre Toten, Vestre Toten, Ringsaker og Hamar.

Utfordringen er finansiert med klimasatsmidler fra Miljødirektoratet. Appen er laget av selskapet Kobla AS.